Aktuality > 2004

Zahájení Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov proběhlo za účasti prezidenta Václava Klause

Zahajovací ceremoniál Mezinárodního hudebního festivalu na nádvoří Hotelu Růže proběhl 16. července 2004 za účasti prezidenta České republiky Václava Klause a jeho choti. Během slavnostního zahájení promluvil také zástupce partnerů festivalu, kterým byl předseda představenstva a generální ředitel společnosti Kooperativa, pojišťovna, a.s. Ing. Vladimír Mráz a nakonec prezident festivalu a generální ředitel pořádající společnosti Auviex s.r.o. Jaromír Boháč.

.. .. ..

Na žádost novinářů o vyjádření ke kauze busty prezidenta Edvarda Beneše na nádvoří Hotelu Růže se Václav Klaus vyjádřil v tom smyslu,že Hotel Růže si za dobu své existence vydobyl značný věhlas a na takovém místě se nyní nacházi. To, že je zde také umístěna uvedená busta, je věc navíc, a jako takovou je ji třeba hodnotit.

..
Prezident České republiky Václav Klaus
klade kytici k bustě Edvarda Beneše
na nádvoří Hotelu Růže. Převzato ze zpravodajské
relace Události České televize 17.7.2004 v 19.15 hod.

Celá kauza dle slov prezidenta České republiky nabyla nepřiměřeného mezinárodního rozměru a Václav Klaus se v jejím rámci jednoznačně staví na stranu lidí, kteří prožili na vlastní kůži hrůzy II. světové války a mají na takové projevy na svém majetku plné právo.

.. .. ..

Prezidentský pár navštívil i zahajovací koncert Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov v zámecké zahradě, na kterém vystoupil Pavel Šporcl - housle a Pražská komorní filharmonie pod vedením Tomáše Hanuse. Jakožto čestní hosté Jana Horala přenocovali manželé Klausovi v Hotelu Růže.

Další informace: