Aktuality > 2005

Den s handicapem v Českém Krumlově zaujal porotce významných národních soutěží

Českokrumlovská akce Den s handicapem, den bez bariér 2004 se dostala mezi pět nejlepších projektů ve své kategorii, které byly nominovány na cenu Národní rady zdravotně postižených ČR v soutěži Mosty. Tato akce českokrumlovského Kiwanis klubu, kterou spolupořádalo Město Český Krumlov a Českokrumlovský rozvojový fond, spol. s r.o. obdržela nominaci v kategorii "2. pro nestátní subjekty" po boku těchto organizátorů a jejich projektů: Český rozhlas za program HandyCamping, McDonalďs ČR s.r.o. za program zaměstnávání občanů se zdravotním postižením, Philip Morris ČR a.s. za program "Bez bariér" a FOTO klub Lanškroun za kolekce fotografií pro nevidomé.

Nominační dopis do soutěže Národní rady zdravotně postižených ČR Mosty 2004   Čestné uznání Národní rady zdravotně postižených ČR za projekt Den s handicapem v Českém Krumlově   Představení nominací v soutěži Národní rady zdravotně postižených ČR Mosty 2004

O ceny v národní soutěži Mosty se ve třech kategoriích (instituce veřejné správy, nestátní subjekty a zvláštní cena) ucházelo bezmála 100 projektů. V kategorii pro "nestátní subjekty" získal výroční cenu projekt "Bez bariér" akciové společnosti Philip Morris ČR a.s., který se zaměřuje na bezbariérový přístup v kinech a divadlech v různých městech ČR. Českokrumlovský projekt získal Čestné uznání Národní rady pro zdravotně postižené.

Slavnostní vyhlášení výsledků národní soutěže Mosty proběhlo v paláci na Žofíně, 17. února 2005, foto: Tibor Horváth

Slavnostní vyhlášení výsledků národní soutěže Mosty proběhlo ve čtvrtek 17. února 2005 v paláci na Žofíně. Udělování cen zahájil místopředseda vlády ČR a ministr spravedlivosti Pavel Němec. Čestné uznání pro akci Den s handicapem, den bez bariér převzal Radomír Přibyl, člen Kiwanis klubu Český Krumlov.

Člen Kiwanis klubu Český Krumlov Radomír Přibyl přebírá diplom za akci Den s handicapem a Průvodce Českým Krumlovem pro hadicapované, vpravo Rostislav Vondruška - ředitel CzechTourism, III. třetí ročník CzechTourism Prize, 18. února 2005, foto: Tibor Horváth

V pátek 18. února 2005 proběhlo již po třetí předávání CzechTourism Prize u příležitosti konání veletrhu Holiday World. Celý akt se uskutečnil v Lapidáriu Pražského výstaviště v Holešovicích. Ředitel CzechTourism Rostislav Vondruška spolu s členy odborné poroty předali ceny v pěti kategoriích. Po loňském vítězství v kategorii Destinační management se Český Krumlov neztratil ani v letošním roce. V kategorii Významný počin při doplňování spektra turistických produktů získal diplom trojlístek organizátorů Dne s handicapem a Průvodce Českým Krumlovem pro handicapované - tedy Kiwanis klub Český Krumlov, Město Český Krumlov a Českokrumlovský rozvojový fond, spol. s r.o.

Diplom za akci Den s handicapem a Průvodce Českým Krumlovem pro hadicapované, III. třetí ročník CzechTourism Prize 2005

Do třetice byl Český Krumlov nominován i na cenu odborného časopisu TTG - Travel Trade Gazette Czech Republic v kategorii Region nebo město, jehož služby nejvíce oceňujete. Cenu v této kategorii získala stejně jako v letech 2003 a 2004 Praha, jako druhé byly vyhodnoceny Jižní Čechy a jako třetí Slovácko.