Aktuality > 2005

Návštěva ministra kultury Tchaj-wanu Mr. CHEN, Chi-nan Ph.D v Českém Krumlově

V pondělí 6. června navštívila Český Krumlov vládní delegace z Tchaj-wanu pod vedením ministra kultury Mr. CHEN, Chi-nan Ph.D.

Návštěva ministra kultury Tchaj-wanu Mr. CHEN, Chi-nan Ph.D v Českém Krumlově, foto: © Lubor Mrázek

Během přijetí hostů starostou města František Mikešem se diskuse vedla zejména nad dopady členství Českého Krumlova na seznamu kulturního a historického dědictví UNESCO. Centrum města samotné i krumlovský zámek si potom členové delegace přímo prohlédli a po obědě v Hotelu The Old Inn následovala prohlídka Egon Schiele Art Centra.

Návštěva ministra kultury Tchaj-wanu Mr. CHEN, Chi-nan Ph.D v Českém Krumlově, foto: © Lubor Mrázek Návštěva ministra kultury Tchaj-wanu Mr. CHEN, Chi-nan Ph.D v Českém Krumlově, foto: © Lubor Mrázek Návštěva ministra kultury Tchaj-wanu Mr. CHEN, Chi-nan Ph.D v Českém Krumlově, foto: © Lubor Mrázek

V prostorách Egon Schiele Art Centra je v současné době k vidění světelná instalace mladého umělce Chun-Sen Yang z Tchaj-wanu, kterou si představitelé této země prohlédli za doprovodu ředitelky centra Hany Jirmusové. Velmi milým překvapením byla pak návštěva ateliéru umělkyně Meggie Chou, která před několika dny dorazila z Tchaj-wanu na 4 měsíční tvůrčí pobyt. I toto setkání je dalším dokladem skutečnosti, že jak město Český Krumlov, tak i Egon Schiele Art Centrum samotné tvoří významný kosmopolitní bod na mapě Evropy i světa.

Další informace: