Aktuality > 2006

Čtvrtý ročník mezinárodního vodáckého dálkového závodu s názvem Krumlovský vodácký maraton bude odstartován v sobotu 14. října 2006 v 11:00 hodin a to hned ze dvou míst. Z kempu Pod hrází ve Vyšším Brodě vyrazí na trať dlouhou 36 km kánoe a kajaky. Z Rožmberka nad Vltavou (26 km) vyplují posádky raftů a pramic. Nejlepší závodníky uvidíme v cíli – pod Lazebnickým mostem v centru Českého Krumlova - už okolo 13té hodiny.

Krumlovský vodácký maraton, hromadný start ve Vyšším Brodě, zdroj: Sportovní Klub KVM Český Krumlov Krumlovský vodácký maraton, souboj raftů před cílem, zdroj: Sportovní Klub KVM Český Krumlov Krumlovský vodácký maraton, hromadný start v Rožmberku nad Vltavou, zdroj: Sportovní Klub KVM Český Krumlov

Pořadatelé se snaží každým rokem kvalitně připravit vodácký maraton pro širokou vodáckou veřejnost i pro špičkové závodníky. Tomu odpovídá i pestrá škála otevřených kategorií, kterých je letos 19 a opravdu každý si přijde na své. Ve startovním poli můžete najít vodácké osobnosti jakými jsou např. Michala Mrůzková, Jana Blahová (rychlostní kanoistika, K2), úspěšný veslař Václav Chalupa, Kamil Mrůzek (MS ve sjezdu na divoké vodě – K1), Stanislav Ježek (slalom na divoké vodě – C1) a mnoho dalších.

Krumlovský vodácký maraton, posádka pramice během závodu, zdroj: Sportovní Klub KVM Český Krumlov Krumlovský vodácký maraton, rychlostní kajak na jezu Herbertov, zdroj: Sportovní Klub KVM Český Krumlov Krumlovský vodácký maraton, raft na trati závodu, zdroj: Sportovní Klub KVM Český Krumlov

Srdečně Vás zveme buď jako přímé účastníky nebo jako diváky na největší kánoe & kajak maraton v České Republice. Podrobné informace jsou uvedeny na www.krumlovskymaraton.com.