Aktuality > 2007

V sobotu 13. října 2007 proběhne už pátý ročník Krumlovského vodáckého maratonu. V 11:00 hodin zahájí závod výstřel z děla ve Vyšším Brodě. Kajaky a kánoe pak čeká hromadná „startovní mela“, posádky raftů, pramic a dračích lodí startují z Rožmberka nad Vltavou. Délka maratonu se nezměnila - 36, resp. 26 km, stejně tak jako zvýšený průtok v řece Vltavě - 20 m3/s.

Krumlovský vodácký maraton, hromadný start ve Vyšším Brodě, zdroj: Sportovní Klub KVM Český Krumlov Debl kajak Kolanda - Ježek na trati, Krumlovský vodácký maraton 2006 Rafty a pramice na trati, Krumlovský vodácký maraton 2006

Cíl Krumlovského vodáckého maratonu bude jako už tradičně pod Lazebnickým mostem a závěrečný ceremoniál proběhne v nedaleké Pivovarské zahradě od 18 hodin. Po vyhlášení výsledků budou následovat pivní slavnosti s nepřeberným množstvím jídla, pití a zábavy - živá hudba, divadlo, olympiáda pro děti atd.

Krumlovský vodácký maraton, posádka pramice během závodu, zdroj: Sportovní Klub KVM Český Krumlov Krumlovský vodácký maraton, rychlostní kajak na jezu Herbertov, zdroj: Sportovní Klub KVM Český Krumlov Krumlovský vodácký maraton, raft na trati závodu, zdroj: Sportovní Klub KVM Český Krumlov

Projekt Krumlovský vodácký maraton se stal součástí mezinárodní souteže European Canoe & Kayak Marathon Tour 2007, ve které se pádluje o 9000 Euro. Soutěž proběhne ve 21 kategoriích, včetně „dračích lodí“.


Další informace: www.krumlovskymaraton.com