Aktuality > 2018

Krumlovská jedenáctka není jen pivo. Nultý ročník svatomartinského běhu - Krumlovská 11 se vydařil

Krumlovská 11 je nejen skvělé pivo z varny nového českokrumlovského minipivovaru, ale i nový běžecký závod v Českém Krumlově. Základ nové sportovní tradice, svatomartinského běhu - krumlovské jedenáctky, byl položen v neděli 11. 11. 2018 ve 13 hodin 11 minut.

Nultý ročník "Krumlovské 11" symbolicky vyšel na svátek sv. Martina, který k Hornobránskému rybníku doklusal na svém bělouši v plné zbroji a popřál všem 25 testovacím běžcům a běžkyním pěkný běžecký závod, povinnou degustaci krumlovské 11 na čas i bodovanou koupel v rybníku. 11 km terénního běhu vedlo převážně po loukách a lesích, úvodní strmé stoupání na Křížovou horu donutilo nejednoho běžce na symbolické čtyři. Trať se dále ubírala na Slupenec, Drahoslavice a zpět až na hráz rybníka. Celé sportovní odpoledne bylo dovršeno gastronomickým zážitkem z hrnců a pekáčů restaurace Na Hrázi, které pořadatelé děkují za velkorysé zázemí i podporu akce. Stejně tak děkujeme za podporu akce a ceny pro běžce českokrumlovskému pivovaru.

Krumlovská 11 je charitativním během, který chceme po nultém zkušebním ročníku dále rozvíjet a otevřít široké veřejnosti. Již nultý ročník dopadl kladně ve výši 111 Kč. Tato částka byla vložena na účet obecně prospěšné společnosti ICOS Český Krumlov.

Příští rok se závod uskuteční v neděli 10. 11. 2019 a bude již otevřen široké veřejnosti, část trasy bude uzpůsobena i rodinám s dětmi, na své si přijdou rekreační, mladší, starší i zdatnější běžci.

Za pořadatele Martin Hák a tým ICOS Český Krumlov, o.p.s.