Turista

Afrika v Českém Krumlově

Přibližně 150 velkoformátových fotografií, které zachycují Afriku divokou, krásnou, ale také krutou, můžete od 29. června 2011 zhlédnout v jedinečném a běžně nepřístupném prostředí minoritského kláštera.

Výstava „AFRIKA - divočina v srdci" je třetí a zatím největší kolekcí fotografií renomované společnosti National Geographic v České republice. Různé tváře Afriky prezentují tři fotografové.
Chris Johns zaměřil objektiv svého fotoaparátu především na africkou divočinu. Jeho fotografie ukazují africkou přírodu nejen z její krásné a exotické stránky, ale všímají si i temných kapitol života a smrti zvířat. Pohled na černý kontinent z ptačí perspektivy nabízí fotograf Robert B. Haas. Všechny snímky pořídil z letadla, nízko nad zemí, a je tak možné pozorovat zajímavé obrazce, které příroda vytváří. Život pozoruhodných kmenů žijících v nepřístupném údolí etiopské řeky Omo zdokumentoval Gianni Giansanti.

Bohatou fotografickou část výstavy doplňuje výstava kamenných soch ze Zimbabwe, unikátní kosterní exponáty velké africké fauny, živí krokodýli, velké akvárium s endemitickými rybkami z jezer Malawi a Tanganika a stálá filmová projekce.

Výstava je instalována v působivém prostředí minoritského kláštera (padesát kroků pod zámkem) a otevře se Vám tak i další, běžně nepřístupný, pozoruhodný, středověký objekt, včetně kaple s českokrumlovskou „černou madonou". Výstava je v efektním kontrastu s gotickým prostorem instalována na přírodních materiálech, spolu s emotivní hudbou komponovanou speciálně pro tuto příležitost přináší opravdu hluboký a emotivní zážitek.

Více na www.ckrumlov.cz/afrika