Infoservis > Pro handicapované

Průvodce i pro handicapované


.. Předcházející Úvod .. Další

Trasa Jelení zahrada

Trasa Jelení zahrada (parkoviště Jelení zahrada, lávka přes Vltavu, Na Ostrově, Široká ulice, Egon Schiele Art Centrum, Na Louži, náměstí Svornosti)

Letní prodej průvodců a map na náměstí Svornosti v Českém Krumlově, foto: Lubor Mrázek Auto zaparkujeme na Parkovišti č.1 v Jelení zahradě na Chvalšinské ulici přímo pod zámkem. Najedeme k závoře, kde nám po stisknutí tlačítka automat vydá lístek, vyhrazené místo pro vozíčkáře je vlevo od vjezdu. Auto je nutné mít označené logem vozíčkáře (viz Parkování). Po řádném uzamčení vozu se vydáme směrem k Plášťovému mostu (rovina - povrch asfalt). Cestou míjíme Informační bod (v sezoně s obsluhou), kde si můžeme opatřit informační materiály a překonáme lávku přes Polečnici, která při povodních trochu zlobí (povrch trámový rošt). O kousek dál je vlevo Informační tabule zámeckého areálu, kde naši trasu křižuje Trasa Zámek.

Pokračujeme pod Plášťový most, kde se nám otevře pohled na město a řeku Vltavu. Můžeme odbočit z naší trasy vpravo po nábřeží Rybářskou ulicí (rovina - povrch pevný prašný a dál rovná dlažba), kde je v létě hezký pohled na vodácké snažení sjet jez a nenamočit se při tom, a pokračovat dál hezkými zákoutími (mírně do kopce - nerovná dlažba) na Trasu Plešivec.

Ale abychom se vrátili na naši trasu, vydáme se přes nově rekonstruovanou a rozšířenou lávku pod Zámkem přes řeku Vltavu (mostovka z dřevěných hranolů), s krásným výhledem na řeku, nad níž se vypíná Zámek s věží a Hrádkem, která je zakončena rekonstruovanou, ale prudší rampou z drobné ploché dlažby se zábradlím (asistence nutná) ústící na Ostrově (rovina - rovná dlažba a stranou prašný povrch). Vpravo v prodejně Antik - Bazar je bezbariérové WC. Pokračujeme po rekonstruované lávce přes mlýnský náhon (prkna) a kolem Muzea motocyklů do Široké ulice.

Posezení na zahrádce v hospodě Na Louži v Českém Krumlově, foto: Lubor Mrázek Zde začíná opravdu nepříjemná nerovná dlažba, vlevo je Dlouhá ulice s několika galeriemi (mírné stoupání - nerovná dlažba), na jejímž konci bychom se dostali na Trasu Latrán. Naše trasa vede však stále Širokou ulicí; zde je výhodné se dostat na pravý chodník (10 cm obrubník bez nájezdu - drobnější dlažba), po němž se dostaneme až k bráně Egon Schiele Art Centra, za jehož branou je dvůr (velmi nerovná dlažba), vstup do prodejny (podlaha žulové desky), +1, +35, +1, +20, +4 schody vedoucí do rozlehlé dvoupodlažní galerie (prahy, prkna, cihlová dlažba, nákladní výtah je v plánu).

Naše trasa pokračuje dále Širokou ulicí. Chodník končí, ulice se zužuje (nerovná dlažba) a ústí na malé náměstíčko Na Louži (drobnější nová dlažba), kde je i stejnojmenná stylová hospoda (-1 schod, málo místa, WC +1 - neupravené), Muzeum voskových figurín a restaurace Jakuba Krčína. Zde se spojujeme s Trasou Plešivec a vydáme se ulicí vlevo (stoupání - rovná dlažba). Vlevo míjíme Soukenickou ulici a po dalším stoupání se ocitneme na náměstí Svornosti (dlažba), kde trasa Jelení zahrada končí.


.. Předcházející Úvod .. Další


Obsah "Průvodce Českým Krumlovem i pro handicapované" :

Další informace :