Turistický servis > Průvodce Českým Krumlovem i pro handicapované

Průvodce Českým Krumlovem i pro handicapované


.. Předcházející Úvod .. Další

Trasa Plešivec

Trasa Plešivec (Linecká ulice, Městské sady, kaple sv. Martina, bývalá synagoga, Horská ulice, Plešivecké náměstí, Důlní ulice, Plešivecká ulice, Plešivecké schody, hotel Bohemia Gold, Granowsky dvůr, Rybářská ulice, most prezidenta Dr. Edvarda Beneše, Hradební ulice, Kájovská ulice, Na Louži)

Pohled z městského parku na kostel sv. Víta v Českém Krumlově, foto: Lubor Mrázek Začneme na parkovišti č. 5 za mostem u Domu dětí a mládeže, pak pokračujeme dále Lineckou ulicí (dlažební kostky, vlevo asfaltový chodník) k Městskému parku, u branky 2x parkoviště pro vozíčkáře, vchod do parku +1 schod a nerovný kus cesty. Cesty v parku jsou bezbariérové asfaltové a písčité. V parku u vstupu kaple sv. Martina, naproti ní ve svahu je bývalá synagoga.

Za budovou soudu v Linecké ulici je rozcestí, zde se můžeme dát vlevo do kopce Horskou ulicí (asfalt) na Plešivecké náměstí, odtud vlevo z ulice Nad Schody je krásný a poněkud neobvyklý pohled na město, výš do kopce je Důlní ulice (nerovný asfalt), kterou se dostaneme až k Zámecké zahradě.

Nalevo jižním směrem je Plešivecká ulice (nová rovná dlažba svah), kudy se dostaneme pěšky až k mostu a náměstí U zelené ratolesti, kde je před nákupním centrem jedno parkovací místo pro vozíčkáře. Nyní se vrátíme na rozcestí Linecká - Horská a pokračujeme Lineckou ulicí (dlažba) do města. Zde začíná pěší zóna. Napravo je odbočka do parku, k jezu pod kostelem sv. Víta a k hotelu Bohemia Gold (bezbariérový přístup). Na pěší zóně je dále restaurace Granowsky dvůr (bezbariérová, WC ze dvora), pod Plešiveckými schody (+80 schodů) vlevo ve dvoře je Mexican Steak Restaurant (prudší nájezd, WC bariérové).

Proti nám se otvírá Rybářská ulice (svah, na začátku velmi nerovná dlažba), spojnice po nábřeží na Trasu Jelení zahrada, vpravo mírně do kopce vstoupíme na most Dr. Edvarda Beneše (drobná dlažba). Nalevo se otvírá výhled na domky v Rybářské ulici a Zámek, napravo výhled na Městský park, jez, kostel sv. Víta a hotel Růže.

Egon Schiele Art Centrum Český Krumlov – vstupte prosím..., foto: Lubor Mrázek

Za mostem vstupujeme mírně dolů (nerovná dlažba) do Kájovské ulice, nalevo je slepá Hradební ulice, za mírným stoupáním je křižovatka se zprava prudce stoupající Kostelní ulicí a uličkou na náměstí, Kájovská ulice odbočuje vlevo. Na rohu jsou turistické informace CK VLTAVA, naproti restaurace Don Julius, dále vpravo průchod na náměstí (schody) a jsme na malém náměstíčku Na Louži se stejnojmennou hospodou. Zde se napojujeme na Trasu Jelení zahrada, která vede Širokou ulicí kolem Egon Schiele Art Centra na parkoviště v Jelení zahradě.


.. Předcházející Úvod .. Další

Obsah "Průvodce Českým Krumlovem i pro handicapované" :

Další informace :